O metodách

Když se ti nelíbí má teorie, zkus se seznámit s mou praxí, bude ti víc k prospěchu.

Paracelsus

BACHOVA KVĚTOVÁ TERAPIE

Bachova květová terapie je přirozenou, jednoduchou, každému přístupnou, bezpečnou a bezbolestnou metodou.

Podstatou této metody je užívání některé z 38 květových esencí, případně jejich kombinace. Esence jsou tvořeny výtažky z květů divoce rostoucích, planých, nejedovatých a netoxických rostlin či stromů, které jsou konzervované alkoholem. Připravují se za pomoci slunce a vody (tzv. sluneční a nebo varnou metodou)

Existuje ještě jedna esence navíc, je jí tzv. krizová esence vytvořená z pěti druhů květů.

O zakladateli a o tom jak to funguje

Zakladatelem květové terapie je anglický lékař Dr. Edward Bach (1886-1936). Miloval Anglii, podnikal dlouhé procházky a túry. Možná i proto, mnoho Bachových esencí vzniklo z květů Anglie, většina z nich z květeny Walesu. Vystudoval medicínu. Byl bakteriologem a zajímal se také o imunologii. Bádal na poli bakteriologie a kombinoval své poznání s novými vědomosti v oblasti homeopatie.

Během let 1929 a 1936 postupně objevil a vyvinul 38 květových esencí.

Bachovy květové esence fungují na principu energetického působení a vibračního vlivu jednotlivých rostlin a jejich květů. Dr. Bach vycházel z přesvědčení, že somatické onemocnění je důsledkem emocionální nerovnováhy. Květové esence pomáhají nastolit harmonii v citové oblasti. To časem vede k plné schopnosti uživatele esencí vnímat situaci a své pocity objektivně, bez projekcí a falešných představ, k rozhodování, které není ovlivněno vlastními negativními emocemi.

Pro koho je květová terapie určena a jak se užívá

Pro všechny. Od batolat až po lidi prožívající podzim svého života, po osoby všech pohlaví, pro budoucí maminky, dokonce o pro čtyřnohé domácí malíčky a pokojové květiny. Překvapivě rychle působí u dětí, které jsou snad nejvíce ze všech otevřené vlivu různých energií.

Nejčastějším způsobem je použití orální, ústy. Bachovy květy se mohou používat také vtíráním, kloktáním, v koupelích, apod.

Kdy květové esence aplikovat

V případě jakékoliv nerovnováhy, ať již fyzické nebo psychické. Bachova květová terapie v žádném případě nenahrazuje řádnou lékařskou péči. (!)

Esence je možné aplikovat zároveň s homeopatickými přípravky, alopatickými léčivy, reflexní terapií,…Neexisuje riziko předávkování či vedlejších účinků.